Ήττα στο τέλος για τον Α.Ο Πυλίου

25/04/2021
114 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες που φαινόταν ότι πήγαινε ολοταχώς για ισοπαλία ο Ακράτητος κατάφερε στο 90' να πάρει την πολύτιμη για αυτόν νίκη με γκολ του Μαρκόν από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Εικόνα

Ο Ακράτητος ήταν αυτός που μπήκε καλύτερα στο ματς και προσπάθησε να πάρει μέτρα με τον Α.Ο Πυλίου να κλείνει καλά τους χώρους και όσο περνούσε η ώρα να ισορροπεί το ματς και να ελέγχει τον ρυθμό.

Δρόσος και Γεωργιάδης δοκίμασαν τα πόδια τους χωρίς να βρουν εστία και η μεγαλύτερη φάση του πρώτου μέρους ήρθε στο 45' με το γυριστό σουτ του Ρεμούνδου να περνά λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Λαμπρόπουλου.

Στο δεύτερο μέρος ο Α.Ο Πυλίου έδειξε να πατάει καλύτερα και στα πρώτα λεπτά βρήκες φάσεις για να απειλήσει με τον Δρόσο στο 55' να κάνει το διαγώνιο σουτ και τον Μουζάκη να μπλοκάρει. Οι "βυσσινί" δημιούργησαν τις προϋποθέσεις με Παραστατίδη και Δρόσο αλλά είχαν καθαρό μυαλό στην τελική πάσα και όσο περνούσε η ώρα το παιχνίδι γινόταν όλο και πιο σκληρό.

Στα τελευταία λεπτά ο Ακράτητος απείλησε αρχικά με τον Μιχαηλίδη με την κεφαλιά του να βρίσκει στα σώματα και να περνά κόρνερ και στο 90' κατάφερε να φτάσει στο γκολ όταν ο Μαρκόν εκτέλεσε το φάουλ απ' τα αριστερά με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Λαμπρόπουλου για το 1-0.