Δεν άντεξε ο Α.Ο Πυλίου στον Κορυδαλλό - Έχασε 3-2 αν και προγηγήθηκε 2-0

11/04/2021
171 Εμφανίσεις
0 Σχόλια

Παρόλο που κατάφερε να προηγηθεί με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο με δύο πέναλτι απ' τους Μαργαρίτη και Βακράκο ο Α.Ο Πυλίου δεν άντεξε στο δεύτερο ημίχρονο και ηττήθηκε με 3-2. Ατματζίδης (2) και Νικολόπουλος οι σκόρερ για τους γηπεδούχους.

Εικόνα

Στο 18' ο Κώστας ήταν αυτός που απείλησε πρώτος για τον Καραβά με τον Λαμπρόπουλο να αποκρούει στην αριστερή του γωνία. Ένα λεπτό αργότερα στην κόντρα επίθεση ο Δρόσος από διαγώνια θέση πλάσαρε με τον τερματοφύλακα του Καραβά να απομακρύνει.

Στο 25' ο Σαραγιώτης κέρδισε το πέναλτι μετά από τράβηγμα μέσα στην περιοχή για να κάνει το 0-1 ο Μαργαρίτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο 34ο λεπτό ο Α.Ο Πυλίου κέρδισε και δεύτερο πέναλτι όταν ο Βακράκος πάτησε περιοχή και ανατράπηκε απ' τον Τζιόλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος που έκανε το 0-2 για την ομάδα του.

Στο 40' ο Κώστας πήρε την μπάλα απ' τα αριστερά έκλεισε προς τα μέσα αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Λαμπρόπουλου και το 0-2 έμεινε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου σε φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή ο Ατματζίδης ήταν αυτός που από κοντά νίκησε τον Λαμπρόπουλο για το 1-2.

Ο Καραβάς πίεσε ψηλά έψαξε την ισοφάριση και σε μπαλιά στην πλάτη της άμυνας κατάφερε να βρει την ισοφάριση με τον Ατματζίδη στο 67'.

Η ολική ανατροπή για τον Καραβά ήρθε στο 82' όταν ο Νικολόπουλος βρέθηκε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ την έστειλε στην αριστερή γωνία του Λαμπρόπουλου για το 3-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο κορυφαίος

Μεγάλο ματς από τον Ατματζίδη που προσπάθησε αρκετά, δημιούργησε προβλήματα και πέτυχε δύο γκολ.